niedziela, 01 grudzień 2013 21:38

Droga na ołtarze

Napisał
 
27 kwietnia przyszłego roku odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II – papieża, który często określany jest przydomkiem „Wielki”.  Mało kto pamięta Kościół Katolicki sprzed roku 1978, gdy cały świat usłyszał słowa: Przybyłem z dalekiego kraju…

 

Kanonizacja nie jest potrzebna temu, kto przebywa już w światłości Pana. Jest ona potrzebna nam, którzy wciąż jeszcze pielgrzymujemy.  Wraz z nowym rokiem liturgicznym rozpoczynamy razem z naszymi Czytelnikami przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Co tydzień będziemy przypominać kolejne teksty, bądź to napisane, bądź to wygłoszone przez Wielkiego Papieża. Zaczniemy jednak od tekstu nie autorstwa Jana Pawła II, lecz mówiącego o Nim i w pewien symboliczny sposób podsumowującego posługę Karola Wojtyły. 

 

Jednocześnie namawiamy wszystkich Czytelników, aby – czy to wysyłając teksty do redakcji strony, czy też komentując na naszej stronie – dzielili się ze wszystkimi swoimi wspomnieniami o Papieżu Polaku, swoimi przemyśleniami, czy wreszcie swoją radością z nadchodzącej kanonizacji. Może mają Państwo zdjęcia, wycinki z prasy lub inne pamiątki, które chcieliby zaprezentować innym tutaj, na naszych łamach? Zastanówmy się też wspólnie, jakie wotum chcielibyśmy ofiarować Bogu jako znak wdzięczności za tę kanonizację. 

 

W środę 4 grudnia – pierwszy tekst prowadzący nas drogą do ołtarza Boga, lecz za pośrednictwem Jana Pawła II. To jest droga na ołtarze, lecz bardziej dla nas niż dla naszego wielkiego Rodaka. 

 

Na zakończenie przypominamy tekst modlitwy o kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II: 

 

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając się całkowicie Twemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę do osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.
Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 grudzień 2013 20:00
Redakcja

Redakcja strony internetowej

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 59 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions