wtorek, 01 wrzesień 2015 21:07

Niebezpieczna Joga

„Przestrzegam przed taktyką diabła, który poprzez jogę chce zniweczyć waszą wiarę w Chrystusa i wasze zbawienie w Kościele. Głoszę słowo Boże od czterdziestu lat na całym świecie i wiem, że praktykowanie jogi w jakiejkolwiek formie sprowadzało chrześcijan z drogi cnoty zgodnej z nauczaniem Pisma Świętego i Kościoła. Napotkałem przypadki, w których duch jogi rozbijał małżeństwa, wywoływał kłótnie, zachęcał do aborcji i zabójstw oraz odciągał ludzi od wiary w Chrystusa i od Kościoła. Podczas modlitw o uwolnienie widziałem ludzi, u których praktykowanie jogi uosobiło jej ducha i którzy mówili o sobie I am Mr Yoga (Jestem Panem Joga)”.

o. James Manjackal MSFS n

Kup książkę Kup książkę

Opis

Zwolennicy jogi czasem pytają: Cóż może być niebezpiecznego w jej odprężających ćwiczeniach? Tym bardziej jeśli odrzuci się stojącą za nimi wschodnią filozofię.

Czy jedynym „zagrożeniem” będzie wówczas jakieś ewentualne nadwyrężenie mięśni? To przecież bardzo popularna w wielu krajach forma relaksu. Można ją spotkać również w Polsce, w ośrodkach MOSiR-u, w wynajętych szkolnych salach czy też podczas różnorodnych zajęć z cyklu „Wakacje z jogą”. Czy merytoryczne „czepianie się” jogi, nie jest czasem szukaniem na siłę przysłowiowej „dziury w całym”?

Znawcy tematu, piszący w tej kolejnej pozycji wydanej w serii „Biblioteka Miesięcznika Egzorcysta”, spokojnie odnoszą się do powyższych (ale także i wielu innych) pytań dotyczących jogi. Rzeczowo zapoznają czytelnika z tematyką jogi i jednoznacznie przestrzegają przed jej praktykowaniem. Nie ukrywają przy tym, że w niejednym przypadku może ona prowadzić nawet do opętania.

Szczegóły

Liczba stron 80
ISBN 978-83-64789-11-3
Rok wydania 2015
Format 125x195
Wydawnictwo Monumen sp. z o.o.
Oprawa Miękka

Spis treści

Wstęp . 7
Przez jogę do zniewolenia – moje doświadczenia . 13
Od jogi do opętania . 20
Mistyk na marihuanie czyli patologia medytacji . 33
Joga to ubóstwienie siebie samego . 42
Recepta jogina – odlot Maharishiego . 55
Opis i ocena jogi z punktu widzenia zagrożeń duchowych . 63
Niszczycielski duch jogi . 68

Redakcja

Redakcja strony internetowej

8 komentarzy

 • Link do komentarza Andrzej sobota, 02 luty 2019 12:53 napisane przez Andrzej

  Ale ciemnogród. Aż trudno uwierzyć że dalej takie rzeczy próbuje się wcisnąć ludziom w 21 wieku. A jeszcze trudniej że niektórzy w to wierzą. Ćwiczę jogę od wielu lat i mimo tego że nie jestem wybitnym katolikiem to uważam się za dobrego człowieka i sypiam spokojnie.

  Raportuj
 • Link do komentarza świadoma chrześcijanka praktykująca jogę sobota, 08 grudzień 2018 10:38 napisane przez świadoma chrześcijanka praktykująca jogę

  opowiadanie o opętaniach to bajki i mity, śmieszne jest kiedy słyszę, o księżach egzozrcystach -toż to czysty ciemnogród! czy księża nie mają wstydu? dlaczego jest tyle pedofili wśród księży? dlaczego księżą mają kobiety, dzieci?
  kler zwyczajnie boi się, że jogą interesują się osoby świadome swojego życia i te pozostają przy praktyce jogi
  od kilku miesięcy pratykuję jogę, praktykuję medytację w której wielbię Boga, Jezusa Chrystusa i Matkę Boską - i to im dedykuję moje medytacje bezwarunkowej miłości mojego serca

  Raportuj
 • Link do komentarza Ja sobota, 21 lipiec 2018 01:41 napisane przez Ja

  A czy joga tylko z chrzescijan robi mordercow, czy to tyczy sie rowniez wyznawcow innych wiar? Bzdury, Bzdury, Bzdury

  Raportuj
 • Link do komentarza ChrystusDrogą środa, 31 styczeń 2018 03:57 napisane przez ChrystusDrogą

  Przestrzegam przed taktyką diabła, który poprzez jogę chce zniweczyć waszą wiarę w Chrystusa i wasze zbawienie w Kościele- co za bluznierstwo, Chrystus nas zabwil a nie kosciół!!!!!!!!!!!!!!

  Raportuj
 • Link do komentarza Blady niedziela, 02 lipiec 2017 20:47 napisane przez Blady

  opętania występują wszędzie, buddyjscy kapłani też próbują wypędzać demony

  Raportuj
 • Link do komentarza Adam czwartek, 16 luty 2017 21:34 napisane przez Adam

  Ciekawe ile jest przypadków opętania wśród chrześcijan. Takich nie mających bladego pojęcia o jodze, hinduiźmie, buddyżmie i innych cudach. Bo chyba sporo skoro egzorcyści mają pełne ręce roboty.
  Zadaniem chrześcijanina jest odnowienie relacji, powrót do Boga, który stworzył cały swiat, również buddystów, hinduistów a nie tropienie szatana i szukanie go we wszystkim. Bo z obfitosci serca mówią słowa. Aby się nie okazało, że ci co tak wszędzie szukają szatana nie stali sie jego skrytymi wyznawcami.
  Ostatecznie wszyscy staniemy kiedyś przed naszym Bogiem i bedziemy rozliczeni z miłości do drugiego człowieka ...

  Raportuj
 • Link do komentarza Urszula poniedziałek, 12 październik 2015 21:24 napisane przez Urszula

  joga pomaga bardzo przy schorzeniach kręgosłupa.wiele ćwiczeń jogi praktykuje się na cwiczeniach wf-u. Np.
  nazwa skłon w przod na lekcji wf-u w jodze nazywa się pies z głową w dół. Ćwiczenia na tzw zawroty głowy to
  stanie na jednej nodze co w jodze nazywa się pozycja drzewa. Nasze zachodnie ćwiczenia są takie same jak joga tylko inaczej nazwane. U Dominikanow w Krakowie cwiczy się cwiczenia jogi bez filozofii i nikt
  nie jest opętany czy zniewolony. Autor w/w artykułu nie ma pojęcia o Cwiczeniach jogi, ktore przynoszą chorym bardzo bardzo dużo pożytku.

  Raportuj
 • Link do komentarza Krzysztof sobota, 05 wrzesień 2015 15:21 napisane przez Krzysztof

  Znam osobę która próbowała zaczynać z Radża Jogą, i nawet nie posuwają sie za daleko, zaczęło to efektować snami o czarnym postaciach, i innymi dziwnymi zdarzeniami które normalnie w trybie przyśpieszonym ciągnęły ją w stronę do okultyzmu. Znam też przypadek dziewczyny której jak zaczęła bawić się jogą, pomieszało się w głowie tak że zaczęła się zachowywać jak ostatnia łachudra. Może nie u wszystkich negatywne wpływy ujawiniają się szybko, niemniej myśle że trzeba uważać.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

Już 57 pozycji

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powered by JS Network Solutions