sobota, 05 styczeń 2013 21:55

Wampiryzm i wilkołactwo

Napisał

...wiele form wampiryzmu przybiera bardziej subtelne oblicze duchowości (antyduchowości), co wcale nie powinno dziwić. Okazuje się bowiem, że dzisiaj, aby „stać się wampirem”, nie potrzeba  umrzeć, wystarczy uświadomić sobie swoją wampiryczną naturę, obudzić swoje wampiryczne „ja”. Przypomina to gnostycką deifikację człowieka, co oznacza, że możemy mieć do czynienia z kontrinicjacją. Jest to duchowość egotyczna i egoistyczna w samym punkcie wyjścia. Jest to forma zamkniętego na zbawienie egoizmu metafizycznego, ale też egoizmu praktycznego, ignorującego etykę i dobro innych ludzi. Miejsce wampiryzmu krwi, który ciągle istnieje, zajmuje wampiryzm energetyczny.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 wrzesień 2015 10:08
ks. Aleksander Posacki SJ

filozof, teolog, wykładowca akademicki, znawca historii mistyki, nowych ruchów religijnych i sekt, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu. Prowadzi wykłady na licznych uniwersytetach w Polsce (m. in. na KUL, Ignatianum) i za granicą. Jest konsultantem egzorcystów katolickich w kraju i za granicą oraz wykładowcą m. in. na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów organizowanych przez międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriele'a Amortha.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Wszystkie numery

Piszą dla nas

  • psycholog, psychoterapeuta, superwizor, prowadzi warsztaty i terapię dla osób świeckich, duchownych i konsekrowanych

  • Pokazujemy chrześcijaństwo w kontekście różnych duchowych doświadczeń. W programie poruszane są m.in. takie tematy jak uzdrowienia, opętania i egzorcyzmy, spotkania z aniołami, proroctwa, sny i wizje oraz inne doświadczenia realności i bliskości Boga. Strona internetowa programu

  • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
    W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Już 41 pozycji


Powered by JS Network Solutions