sobota, 29 lipiec 2017 06:01

Hostia z Juncal

Napisał

29 września 1916 roku odbyła się w Juncal zwyczajowa procesja. Nic nie wskazywało na to, że za chwilę stanie się coś niezwykłego, co przejdzie do historii wraz z najważniejszymi objawieniami w dziejach świata i że nieznane nikomu Juncal wpisze się w rozpoznawalne dla każdego hasło „Fatima”.

Trzydzieści kilometrów od Fatimy znajduje się niewielkie miasteczko Juncal. Stoi tam piękny kościół wyłożony tradycyjnymi kafelkami (azulezos), a jego patronami są św. Michał i Aniołowie. Od wieków 29 września, w święto aniołów, parafia obchodzi doroczny odpust, któremu towarzyszy uroczysta procesja, po niej zaś mieszkańcy miasta tańczą do wieczora.

Ostatnio zmieniany sobota, 29 lipiec 2017 11:59
dr Wincenty Łaszewski

specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

Piszą dla nas

  • Pochodzi z parafii Niegowić. Jest dyrektorem agencji informacyjnej Vatican Service News w Rzymie. Jako dziennikarz brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI, wchodząc w skład Volo Papale. Jest autorem kilku książek i filmów dokumentalnych oraz założycielem i opiekunem charyzmatycznych grup modlitewnych we Włoszech, którym patronuje bł. Jan Paweł II. Był bliskim współpracownikiem śp. bpa Pavla Hnilicy. Obecnie jest jednym z najbliższych współpracowników kard. Ivana Diasa, byłego prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary.

  • doktor socjologii w Instytucie Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych KUL, filolog angielski

  • specjalista w zakresie antropologii teologicznej, mariolog.

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions