czwartek, 06 kwiecień 2017 09:23

Rekolekcje "Wyzwolenie i uzdrowienie wewnętrzne w DUCHU ŚWIĘTYM" 12-14.05.2017

Napisał

Miesięcznik Egzorcysta organizuje rekolekcje, które wygłosi ksiądz profesor Krzysztof Guzowski. Tematem rekolekcji będzie "Wyzwolenie i uzdrowienie wewnętrzne w Duchu Świętym". Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału.

Termin: 12-14.05.2017 (piątek – niedziela)

Miejsce: Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Księdza Orione w Zduńskiej Woli, miejscowości narodzin św. Maksymiliana Maria Kolbego.
Organizator: Miesięcznik Egzorcysta
Prowadzący: Ks. prof. Krzysztof Guzowski

Piękną oprawę muzyczną zapewni zespół ze wspólnoty "Światło Taboru" z Nowego Targu.

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.


Więcej informacji: tel. +48 (22) 266 80 20
www.miesiecznikegzorcysta.pl/rekolekcje
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPISY

 

Cel rekolekcji

Głoszone słowo rekolekcyjne będzie się opierać na Bożej mocy płynącej z codziennej Mszy Świętej i sobotniej Adoracji z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie animowanej przez wspólnotę Światło Taboru. Słowo będzie się również wypełniać w posługach osobistych modlitw o uwolnienie i uzdrowienie nad potrzebującymi.

Wielką troską prowadzących będzie nieustanne zabieganie o nieprzerwaną i żywą obecność Ducha Świętego zarówno w całej wspólnocie rekolekcyjnej, jak i osobiście w każdym uczestniczącym w rekolekcjach.

Celem rekolekcji jest doprowadzenie uczestników do otwarcia się na łaskę uzdrowienia i uwolnienia wewnętrznego oraz do przyjęcia tej łaski. Wiele osób sądzi, że ich życie jest przegrane, dlatego nie wierzą w to, że mogą się uwolnić od nieudanej przeszłości. Duch Święty ma moc uzdrowić całe nasze życie i dać nam nowe serce i nowego ducha. W trakcie rekolekcji głoszone słowo Boże ożywia wiarę i otwiera na Boże dary.

Prowadzący

Prowadzący: Ks. prof. Krzysztof Guzowskikrzysztof guzowski

Ks. Krzysztof Guzowski - prof. KUL, dogmatyk, specjalizuje się w teologii Ducha Świętego. Jest doświadczonym rekolekcjonistą. Najczęściej dzieli się doświadczeniem i wiedzą o tym, jak odkrywać Ducha Świętego w codzienności i jak nawiązywać z Nim codzienną, osobistą relację. Ma dar łatwego mówienia o rzeczach trudnych. W 2015 roku założył Apostolat Ducha Świętego, a także Szkołę Proroków. Współpracuje z Miesięcznikiem Egzorcysta.

Ks. Krzysztof Guzowski jest autorem cennych książek, jak na przykład:

 • "Duch Święty a Eucharystia"
 • "Oblicze Bożego Miłosierdzia"
 • "Duch dialogujący"

 

Piękną oprawę muzyczną zapewni zespół ze wspólnoty "Światło Taboru" z parafii św. Jadwigi Królowej z Nowego Targu. Wspólnota zawiązała się w 2010 roku jako owoc natchnienia Ducha Świętego wylanego na kilka osób w trakcie zamkniętych rekolekcji na Górze Przemienienia Pańskiego w Ziemi Świętej. Od początku wspólnota przyjęła Boże natchnienia i wyraźny charyzmat wstawienniczy i ewangelizacyjny realizowany w różnych formach do dnia dzisiejszego.

Swiatlo Taboru

 

Świadectwa

Świadectwa osób, które były na rekolekcjach z ks. prof. Krzysztofem Guzowskim w Skoreszycach (9-11.12.2016)

Było mi to bardzo potrzebne. Szkoda, że nie było takiej możliwości wcześniej. Jeśli miałabym kiedyś jeszcze skorzystać, to właśnie z rekolekcji prowadzonych przez ks. prof. Guzowskiego. Mam już duże doświadczenie życiowe i miałam różne natchnienia od Ducha Świętego, ale nie zawsze dowierzałam, że mogę dostąpić takich łask. Jeśli dzieliłam się tym z kimś, nie zawsze byłam rozumiana. Ten poziom bardzo mi odpowiadał. W tych czasach potrzeba umocnienia wiary, wybaczenia bliźnim i sobie. Bez lęku - Uczestniczka

Rekolekcje zorganizowane w Skorzeszycach, którym przewodniczył ks. prof. K. Guzowski były dla mnie czasem uświadomienia sobie, jak ważne jest działanie Ducha Św. w procesie przemiany wewnętrznej i uzdrowienia człowieka, również jego relacji z samym sobą i otoczeniem. Duch Św. nie przychodzi jednak na siłę, najpierw należy choćby chcieć "wyprostować ścieżki swojego życia". Na modlitwie wstawienniczej usłyszałem słowa o uzdrowieniu moich relacji z tatą i o pomocy w nieprzenoszeniu błędów i złych schematów zachowań z mojego domu rodzinnego do rodziny, którą mam nadzieję założyć już wkrótce. Dowiedziałem się też, że Duch Św. chce przemieniać mnie stopniowo i w stosownym do moich ograniczeń tempie. Polecam te Rekolekcje dla każdego, kto szuka w swoim życiu pokoju i prawdziwej radości. Szukajcie, a znajdziecie... - Paweł

Słowo Pana w przekazie ks. profesora Guzowskiego podczas rekolekcji oraz nasz wspólny śpiew z zespołem Światło Taboru sprawiły, że czułam się jak w niebie. Problemy, z którymi przyjechałam, potrafiłam zostawić za sobą. Wierzę, że to sprawa Ducha Świętego. Po powrocie do domu problemy nie zniknęły, a wręcz nasiliły się, ale staram się inaczej je przyjmować. Nie zawsze mi się to udaje, ale dużo częściej niż przed rekolekcjami, ponieważ nauczyłam się - i nadal się uczę - otwierać na działanie Ducha Świętego - Anna

Chcę oddać chwałę Panu Bogu i podziękować za to, że było mi dane uczestniczyć w rekolekckjach z ks. prof. Krzysztofem Guzowskim. Doświadczyłam tam Bożego pokoju i umocnienia na drodze swojego życia. Szczególnie dziękuję za doświadczenie Bożej obecności i tego, że nie jestem sama. Często czułam się jakoś wewnętrznie samotna, co potęgowało się jakimś głębokim poczuciem osamotnienia szczególnie, kiedy przeżywałam mniejsze, czy większe trudności. Mocno wtedy cierpiałam, miałam takie poczucie, że kiedy jest dobrze, to są wokół mnie ludzie, ale kiedy jest źle i kiedy cierpię, to jestem bardzo sama. Podczas rekolekcji usłyszałam takie słowa, że "natura martwiąca to natura sieroca". Bardzo mocno uderzyły mnie te slowa, to bylo do mnie osobicie. To ja często się martwiłam, nawet zamartwiałam i to jeszcze w takim głębokim poczuciu osamotnienia. Uświadomiłam sobie, że nie jestem sama, że jest ze mną Duch Święty i za to chwała Panu z całego serca! - Uczestniczka

Duch Św. jest i tyle!! Niech będzie Bóg uwielbiony! - Romuald

Plan rekolekcji

PLAN REKOLEKCJI

12.05.2017 r.,  piątek:

- 17.00 – 18.00 zakwaterowanie

- 18.00 kolacja (refektarz)

- 19.00 powitanie uczestników rekolekcji, modlitewne przygotowanie na przyjęcie Słowa Bożego, wprowadzenie do tematu i konferencja (I).  

Przygotowanie do Eucharystii

- 20.00 Msza św. z nauką

- 21.00 Apel Maryjny i modlitwa indywidualna

- 23.00 – 6.00 cisza nocna

13.05.2017 r., sobota:

- 8.00 modlitwa poranna w kaplicy

- 8.30 śniadanie (refektarz)

- 9.00 – 10.30 konferencja  (II) (sala konferencyjna)

- 10.30 – 11.00 przerwa kawowa (refektarz)

- 11.15 – 12.45 konferencja (III) (sala konferencyjna)

- 13.00 obiad (refektarz)

- 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i konferencja (IV)

- 16.30 Przygotowanie do spowiedzi i spowiedź

- 18.00 kolacja (refektarz)

- 19.00 Msza św. - wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie

- 23.00 – 6.00 cisza nocna

14.05.2017 r., niedziela:

- 8.00 modlitwa poranna (Kaplica)

- 8.30 śniadanie (refektarz)

- 9.00 – 9.40 konferencja (V) (sala konferencyjna)

- 10.00 Msza święta z nauką

- 11.30 Godzina świadectw (sala konferencyjna)

- 13.00 obiad (refektarz)

- pożegnanie i wyjazd uczestników

Pokoje i cena

Zapewniamy zarówno zakwaterowanie jak i całodzienne wyżywienie wraz z przerwami na kawę. Mamy do dyspozycji następujące pokoje: 1, 2,  4, - osobowe.

Cena rekolekcji obejmuje dwa noclegi i posiłki podczas trwania rekolekcji:

pokój 1 osobowy - 250 zł

pokój 2 osobowy  - 210  zł od osoby

pokój 4 osobowy - 210zł od osoby

bez noclegu - 170 zł od osoby

Wyżywienie obejmuje: kolację w piątek, śniadanie, obiad i kolację w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPISZ SIĘ

Ostatnio zmieniany niedziela, 09 kwiecień 2017 01:26

1 komentarz

 • Link do komentarza Daria środa, 19 kwiecień 2017 21:41 napisane przez Daria

  Chcialabym zamowic 2 miejsca na rekolekcje : 12-14.05.2017 (piątek – niedziela) czy jeszce mozna bedzie na miejsc u zaplaciz za rekolekcje.Bardzo by mi sie przydaly poniewaz jetstem na drodze do wyzwolenia i bardzoo bym chciala poczuc milosc Boga.Jestem we wspolnocie w kosciele ,,Miłosiernego Jezusa i Maryji Królowej Pokoju, ale czuje ze potzebuje tych rekolekcji aby znowu odnalezc Pana Boga i ducha Swiętego ,jestem osoba niepelnosprawna ale sama sobie radze ze wszystkim kiedys mialam problem z chodzxeniem.Bardzo bym hciala byc na tych rekolekcjach Pozdrawiam z

  Panem Bogiem czy mozna dostac odpowiedz ze sie dostalam.Daria

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

gif opowiesci biblijne2

Wszystkie numery

W naszej księgarni

 • thumbNierozerwalna więź łącząca małżonków, nawet najlepsze i najgłębsze relacje międzyludzkie wraz z upływem czasu niekiedy tracą swoją siłę. 
 • thumbRozpocząłeś kolejny etap życia – nowego życia. Nie dlatego nowego, że wcześniej było stare, ale dlatego, że świadomie  i dobrowolnie przyjąłeś łaskę życia wiecznego daro­wanego Ci w sakramencie chrztu przez Ojca, w Jezusie Chrystusie, mocą Ducha Świętego.
 • thumbBóg jest tajemnicą – tajemnicą miłości Trzech Osób: Ojca i Syna i Ducha Świętego. Z miłości pragnie On, abyś Jego tajemnicę poznał. Odsłania przed Tobą, Kim jest i jak bardzo Cię kocha. Bóg objawiając się zaprasza, abyś swoim rozumem i sercem odpowiedział Mu.
 • thumbNiech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.Św. Jan Paweł II
 • thumbNie widzisz sensu swojego życia?Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony?Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!
 • thumb33 czerwone paciorki KORONKI przypominają o tym, że całe życie Jezusa brało udział w zbawczej ofierze Jego Krwi – od obrzezania do otwarcia boku włócznią. Powtarza się w sposób medytacyjny modlitwę Pańską, aby ofiarować...
 • thumb33 czerwone paciorki przypominają o tym, że całe życie Jezusa brało udział w zbawczej ofierze Jego Krwi – od obrzezania do otwarcia boku włócznią. Powtarza się w sposób medytacyjny modlitwę Pańską, aby ofiarować..
 • thumbSpowiedź pomaga mi i prowadzi mnie bliżej Boga. Grzech natomiast oddala mnie od Niego, od bliźniego, prowadzi do izolacji i samotności. Grzech obciąża moje życie, sprawia, że czuję się wewnętrznie chory, pozbawia mnie pokoju, wzmaga strach i lęk..
 • thumbW czasach, kiedy ojcowie podali się do dymisji, nabożeństwo do św. Józefa jest władne przywrócić im funkcję głowy rodziny, która postawi Boga na pierwszym miejscu w rodzinie, a żonę i dzieci otoczy czcią i szacunkiem, bo zobaczy w nich obraz Boga.
 • thumbWitam tę książkę z radością jako bardzo potrzebną w wielu naszych domach rodzinnych. WYSYŁKA PO 5 MAJA

Piszą dla nas

 • doktor habilitowany, teolog, kierownik Katedry Duchowosci Katolickiej KUL 

 •  Arcybiskup Filadelfii, pochodzi z plemienia Potawatomi, jest drugim w historii USA rdzennym Amerykaninem, który otrzymał sakrę biskupią.

 • psycholog, terapeuta, kierownik Zakładu Psychologii AWF w Warszawie, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

Ankieta
Która z naszych książek jest najbardziej interesująca?
Która z naszych książek jest najbardziej interesująca?
Zaznacz jedną z odpowiedzi

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions