czwartek, 04 maj 2017 16:05

„Herezja Lutra i protestantyzmu gorsza od wszystkich dramatów XX wieku” (WIDEO)

Napisał
Fot. YouTube (RCS TV) Fot. YouTube (RCS TV)

– Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz przypomina konkretne fakty, które zadecydowały o tym, że reformacja Marcina Lutra stała się najbardziej uniwersalną, rozpowszechnioną herezją wszechczasów – czytamy w opisie nagrania.

– Po upadku grzechowym, po grzechu pierworodnym, jako pierwszym największym dramatem w dziejach świata, nastąpił drugi w postaci odrzucenia, umęczenia, uśmiercenia, ukrzyżowania i złożenia ciała Pana Jezusa do grobu. Klasyfikuję herezję reformacji Marcina Lutra jako trzeci największy dramat w dziejach świata, z którym nawet wszystkie dramaty razem wzięte XX wieku – powiem szczerze – nawet nie można z nimi tego dramatu herezji reformacji Lutra i całego protestantyzmu porównać – mówi ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz w nagraniu opublikowanym przez RCS TV na początku roku.

Poniżej pełne nagranie wykładu księdza profesora.

Ks. prof. Tadeusz Guz jest katolickim kapłanem, filozofem, teologiem oraz profesorem nauk humanistycznych. Wykłada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest znany również z krytyki Marcina Lutra i protestantyzmu.

Pod koniec marca poinformował, że obiecał swojemu przełożonemu powstrzymanie się od „niekoniecznych wypowiedzi na temat reformacji Marcina Lutra”. Była to odpowiedź na zadanie księdzu profesorowi pytanie o ocenę udziału papieża Franciszka w obchodach 500-lecia reformacji.

Ostatnio zmieniany czwartek, 04 maj 2017 16:12

1 komentarz

 • Link do komentarza Tymoteusz piątek, 05 maj 2017 09:26 napisane przez Tymoteusz

  Ciekawe, czy przeszkadza mu, ze papiez modli sie z hindusami, pozwala nakladac sobie ich rece idt...

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.


Nasze książki

Nowość!

Wszystkie numery

W naszej księgarni

Piszą dla nas

 • dyrektor Pallotyńskiej Szkoły
  Nowej Ewangelizacji
  i moderator generalny wspólnoty
  „Przyjaciele Oblubieńca”

 • Pokazujemy chrześcijaństwo w kontekście różnych duchowych doświadczeń. W programie poruszane są m.in. takie tematy jak uzdrowienia, opętania i egzorcyzmy, spotkania z aniołami, proroctwa, sny i wizje oraz inne doświadczenia realności i bliskości Boga. Strona internetowa programu

 • reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” (do maja 2012), redaktor naczelny tygodnika „Ozon” (2005-2006), autor wielu książek, albumów, licznych artykułów. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych.
  W 2011 r. Prezydent Węgier Pál Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Już 32 pozycje


Powered by JS Network Solutions